LaCruz VULTUS

Multifunkční okopávací sekce

LaCruz VULTUS
autor: vomela publikováno: 23.5.2020

Jeho pevný oceľový rám je prispôsobený na stabilitu a jednoduchosť používania. Je navrhnutý tak, aby zaručil najlepšie pracovné výkony aj v tých najnáročnejších podmienkach, ako sú napríklad prudké sklony terénu a ťažké pôdy. Vysúvacia časť je vyrobená z jedného bloku, a vysúva až do vzdialenosti 40cm. Na jej konci je upevnená pracovná časť zariadenia spojená tromi čapmi. Na tejto časti je uchytená výkyvná pracovná sekcia s náradím spojená s dvojčinným hydraulickým piestom a rameno sondy (hmatač) a na vrchnej časti sa nachádza ďalší hydraulický piest, ktorým viete nastaviť pracovný uhol v rozmedzí 45°. Vďaka tomuto konštrukčnému riešeniu prepojenia vystuženej sondy s dvojčinným hydraulickým piestom sa dosahuje väčšia citlivosť a pracovná presnosť v blízkosti rastlín. Vďaka tomu, že sonda (hmatač) reaguje aj na najmenšie pohyby, môže sa zvýšiť pracovná rýchlosť.

Iné riešenia

Vultus je vybavený vlastnou olejovou nádržou, ktorá bola navrhnutá tak, aby samotné zariadenie a traktor ostali od seba nezávislé. Vďaka tomu sa vylúči možnosť zastavenia stroja dôsledkom prehriatia oleja a zároveň to umožňuje montáž dvojčinných hydraulických piestov.

Ekologická alternatíva

VULTUS bol vytvorený ako alternatíva na ochranu rastlín pred zamorením burinami vo viniciach a sadoch, čím reaguje na stále vyššie environmentálne požiadavky dnešnej doby na znižovanie herbicídov, čím kombinuje agronomické a ekologické prínosy. Vultus je navrhnutý tak, aby sa mohol používať aj s biologickým hydraulickým olejom.

VULTUS je možné používať s mechanickým ako aj s hydraulickým náradím a vyrába sa s uchytením vpredu alebo vzadu na traktor.

LaCruz VULTUS DOUBLE

Obojstranné multifunkčné zariadenie - ideálny pre veľké vinice a sady

VULTUS DOUBLE tento obojstranný stroj bol vyvinutý na základe požiadaviek pestovateľov a odborníkov, ktorý požadovali vysokú spoľahlivosť. Vývoj tohto zariadenia sa začal v teréne spolu s vinohradníkmi, ktorý prispeli svojimi inovatívnymi nápadmi. Cieľom tohto spojenia bolo spojiť výkon a spoľahlivosť. VULTUS bol navrhnutý a skonštruovaný tak, aby zaručil najvyššiu úroveň funkčnosti aj v tých najnáročnejších podmienkach. Podľa požiadaviek bola vyvinutá silná a odolná konštrukcia, aby sme vedeli odolať rôznym výzvam v teréne bez obáv z toho, že by nás prekvapil nejaký lom.

Hlavné čapy doplnkov sú zosilnené a vybavené samomazacím puzdrom a tak dokážu odolávať vysokému koncentrovanému zaťaženiu a namáhaniu pri prevádzke obojstranných zariadení. Súčasťou výbavy sú aj oceľové kolesá s hrebeňom, ktoré zvyšujú stabilitu počas jazdy a tak pomáhajú vyhnúť sa bočným sklzom a znižujú trenie na trávnatej ploche medzi radmi.

Made in ITALY

Všetky súčasti a doplnky, ktoré sa montujú na toto zariadenie pochádzajú od popredných talianskych výrobcov. Všetky diely od ocele čepelí, cez solenoidové ventily až po prvky ovládania sú kontrolované našimi technikmi aby sme vedeli zaručiť maximálnu kvalitu konečného produktu.

Neustále pod kontrolou

Komfortne zvládate všetky operácie nastavenia z pohodlia kabíny traktora: rozšírenie, sklon, pracovnú hĺbku. Jednoducho zvládate akékoľvek prekážky počas jazdy elektro hydraulické ovládanie umožňuje ovládať pravú, ľavú stranu alebo obe súčasne v bezpečnej polohe bez nutnosti vypnutia kardanového pohonu čo Vám umožní rýchle pokračovanie v práci.

VULTUS DOUBLE je možné používať s mechanickým ako aj s hydraulickým náradím. A tiež sa vyrába s uchytením vpredu a vzadu na traktor.

Oba modely disponujú zo širokým vybavením náradia: