17. ročník Májové ceny SOŠ Pribeník

17. ročník jazdeckých pretekov a výstava poľnohospodárskych strojov

odeslat přátelům
autor: Václav Štursa ml.
publikováno: 30.5.2014

Medzi najnavštevovanejšie podujatia Medzibodrožského regiónu nepochybne patria jazdecké preteky Májová cena SOŠ Pribeník. Tradičné jarné preteky parkúrového skákania koní každoročne prilákajú tisíce milovníkov koní a jazdeckého športu do jazdeckého areálu Strednej odbornej školy – Szakközépiskola v Pribeníku, ktorá sídli v malebnom prostredí historického kaštieľa. Aj keď obavy z nepriaznivého počasia boli na mieste, napokon sa však teplé lúče jarného slnka prebili cez zamračenú oblohu a preteky mohli prebiehať za príjemného májového počasia.

K dobrej zábave a atmosfére prispela aj hudobná skupina Nostalgia z Kráľovského Chlmca a stánky, ktoré lákali divákov na rôzne špeciality slovenskej a maďarskej gastronómie.

Ako každý rok sa tohto podujatia zúčastnila aj firma BISO Schrattenecker s.r.o. , stredisko Oborín. Nakoľko tu nemohol chýbať žiadny poľnohospodár, bol aj veľký záujem o vystavené poľnohospodárske stroje značiek New Holland, Lemken , Krone a Maschio Gaspardo.

V prekrásnom prostredí areálu Strednej odbornej školy mali súpravy strojov zaslúženú pozornosť nie len detí, ale aj odbornej verejnosti a politickej elity , ktorá sa tohto podujatia každý rok účastní. Dominantou výstavy bol najme kombajn New Holland CR 9090 , ktorý je svetovým rekordmanom v priechodnosti materiálu.

Podľa informácie usporiadateľa nás prišlo pozrieť 5000 návštevníkov , čo svedčí o narastajúcej úrovni a popularite tejto akcie, na ktorej si vďaka možnosti pozrieť ušľachtilé zvieratá v susedstve moderných poľnohospodárskych strojov každý „gazda“ nájde to svoje.


Réka Balogová
Stredisko Oborín

 


<< späť

 

Kontakt

BISO SCHRATTENECKER s.r.o.

stredisko Hurbanovo, Ul. 1. Mája Hurbanovo,
SK - 947 01 Hurbanovo,
Slovak republic.

telefon: + 421 902 944 273
email: laca@biso.sk

www.bisohurbanovo.sk

Značky, ktoré ponúkame Biso Kubota New Holland Case IH Steyr Cima LaCruz AC Pellenc Strautmann Maschio Gaspardo kverneland wtc pisecna sukov krone stoll wrag Freilauber unigreen agrofer yto laverda McConnel Hatzenbichler Vandaele