Nové New Holland T5 s vyšším výkonom

Traktory spĺňajúce emisnú normu Stage V

odeslat přátelům
autor: vomela
publikováno: 25.11.2021

Obľúbené všestranné traktory teraz prinášajú vyšší výkon v kompaktnej veľkosti s novým 4-valcovým motorom s väčším zdvihovým objemom a spĺňajú emisné normy Stage V.

Nové traktory z rady T5 pokrývajú segment úžitkových viacúčelových traktorov od 80 do 120 koní. Sú vybavené novým a vylepšeným 4-valcovým motorom so zvýšeným objemom 3,6 litra, ktorý poskytuje vyšší výkon a krútiaci moment. Okrem toho sa maximálny krútiaci moment dosahuje pri nižších otáčkach (1300 ot./min).

Kompatibilita s emisným štandardom Stage V je zabezpečená patentovaným riešením Compact HI-eSCR2 vyvinutým spoločnosťou FPT Industrial. Tento systém integruje dieselový oxidačný katalyzátor (DOC), systém filtrácie pevných častíc a selektívnu redukciu katalyzátora (SCR) v jedinom prvku.
Všetky komponenty dodatočnej úpravy sú uzavreté v jedinom kompaktnom balení umiestnenom pod kapotou traktora, čo zaisťuje vynikajúcu viditeľnosť. Vylepšený hydraulický a elektrický systém poskytuje ľahký prístup ku všetkým servisným bodom, vrátane motorových filtrov, na rovnakej strane traktora, čo vedie k lepšej a rýchlejšej údržbe.

T5 Utility: maximálna všestrannosť s vyšším výkonom v kompaktnej veľkosti
T5 Utility je všestranný traktor, ktorý zvláda prácu s nakladačom, ovládanie predného alebo zadného náradia a prepravné aplikácie. Disponuje nárastom výkonu v emisnom štandarde Stage V o 5 koní a 10 percentné zvýšenie krútiaceho momentu s maximálnym krútiacim momentom dosiahnutým pri nižších otáčkach.

Kabína VisionView
Priestranná kabína VisionView ponúka vodičovi vynikajúci komfort. Dostatočne veľký presklený povrch a tenký rám zaisťujú vynikajúcu viditeľnosť, zatiaľ čo široký strešný otvor ponúka jasný výhľad na nakladač v zdvihnutej polohe. Intuitívne, ergonomicky usporiadané ovládacie prvky zvyšujú komfort obsluhy a znižujú únavu počas dlhých pracovných dní.

Ideálny na prácu s čelným nakladačom
T5 Utility je ideálny traktor pre intenzívnu prácu s nakladačom vďaka veľkej náprave Class 1,5, ktorá poskytuje väčšiu nosnosť a masívnejšie uloženie nakladača. Pokročilý joystick s dvojitým prepínačom príkazov a 3., 4. a 5. funkciou čelného nakladača dáva vodičovi plnú kontrolu nad ovládaním čelného nakladača.
Traktory T5 Utility majú pôsobivú kapacitu zadného zdvihu až 4 400 kg, zatiaľ čo trojrýchlostný vývodový hriadeľ s ECO a pojazdnou rýchlosťou poskytuje vynikajúcu všestrannosť a spotrebu paliva.

T5 Electro Command: Zosúladenie emisného štandardu Stage V s vyšším výkonom a krútiacim momentom
T5 Electro Command získal tiež zvýšenie výkonu v nižších výkonových prevedeniach modelov T5 Electro Command, ako aj zvýšenie krútiaceho momentu o 5 % na všetkých modeloch. Výsledná vyššia záloha krútiaceho momentu prináša vyššiu produktivitu a lepšie jazdné vlastnosti. Maximálny krútiaci moment sa teraz dosahuje pri nižších otáčkach - 1 300 ot./min, čím sa zlepšuje odozva na zaťaženie. Objem palivovej nádrže sa zväčšil na 174 litrov, čím sa predĺžila pracovná doba bez tankovania.

Voliteľná výbava Auto Mode
Tri modely v rade – s výkonom 101 koní, 110 koní a 117 koní sú vybavené známou prevodovkou semi-powershift Electro Command, ktorá ponúka bezspojkové radenie prevodových stupňov na zníženie únavy vodiča pomocou voliteľnej výbavy Auto Mode, ktorá umožňuje funkciu automatického radenia prevodových stupňov.

Odpruženie prednej nápravy Terraglide a odpruženie kabíny Comfort Ride
T5 Electro Command taktiež ťaží z presláveného odpruženia prednej nápravy Terraglide od firmy New Holland, ktoré pomáha zaistiť hladkú jazdu na najdrsnejších terénoch. V spojení s odpružením kabíny Comfort Ride znižuje vibrácie, čo výrazne pomáha ku komfortnej jazde v traktore.

Priestranná kabína VisionView
Priestranná kabína VisionView poskytuje vynikajúci panoramatický výhľad do všetkých strán. Rovnaká prevádzková efektívnosť je zaručená aj v noci a pri slabom osvetlení vďaka 360-stupňovému LED osvetleniu.

K dispozicii aj s čelným nakladačom STOLL
Kompaktný a viacúčelový model T5 Electro Command je k dispozícii s čelným nakladačom STOLL so širokým rámom, ktorý poskytuje vyššiu stabilitu aj pri práci s najťažšími nákladmi pri maximálnom vysunutí. Samostatné hydraulické čerpadlo v kombinácii s pokročilým elektrohydraulickým joystickom umiestneným na lakťovej opierke zaisťuje pohodlnú obsluhu nakladača a ovládanie prevodovky pre ľahké radenie nahor a nadol.

 

Použité foto: https://agriculture.newholland.com/eu/en-uk/
Zdroj: https://agriculture.newholland.com/eu/en-uk/

 

Ďalšie zaujímavé články:

Nová generace traktorů New Holland řady T8
New Holland uvádí na trh novou generaci svého nejvýkonnějšího traktoru standardní koncepce, známého pod označením T8. Spolu s traktorem také přichází systém...

Pokračování zde.

Vyšší výkon pro New Holland CR Revelation
Řada sklízecích mlátiček New Holland CR Revelation vstupuje do nové sklizňové sezóny s řadou vylepšení v oblasti výkonu motoru a kvality sklizně. Poprvé používá...

Pokračování zde.

New Holland zvyšuje produktivitu sklízecích mlátiček
New Holland nedávno představil modernizace pro sklízecích mlátiček modelové řady CX7 a CX8, které na přání dostanou speciální mláticí buben (zvyšuje výkonnost a snižuje spotřebu paliva)...

Pokračování zde.

 

Video 


 

 

Fotogaléria

 


<< späť

 

Kontakt

BISO SCHRATTENECKER s.r.o.

stredisko Hurbanovo, Ul. 1. Mája Hurbanovo,
SK - 947 01 Hurbanovo,
Slovak republic.

telefon: + 421 902 944 273
email: laca@biso.sk

www.bisohurbanovo.sk

Značky, ktoré ponúkame Biso Kubota New Holland Case IH Steyr Cima LaCruz AC Pellenc Strautmann Maschio Gaspardo kverneland wtc pisecna sukov krone stoll wrag Freilauber unigreen agrofer yto laverda McConnel Hatzenbichler Vandaele