Zberací voz Strautmann Magnon CFS 470 DO v prevádzke

Vlajková loď spoločnosti Strautmann vo Francúzskej oblasti Flavignac

Zberací voz Strautmann Magnon CFS 470 DO v prevádzke
autor: vomela publikováno: 20.7.2022

V marci 2021 sa spoločnosť Agri Travaux Limousin SARL rozhodla kúpiť model Magnon CFS 470 DO. Bol to tretí voz od spoločnosti Strautmann v ich vozovom parku. Chceli kúpiť ďalší stroj a keď sa dozvedeli o novo predstavenom Magnon CFS 470 DO, rozhodli sa do toho ísť.

Hydraulicky poháňaný Flex-Load-Pickup umožňuje nastavenie otáčok podľa veľkosti riadku a rýchlosti nakladania. Funguje ticho a zachytáva menej kameňov a zeminy. Okrem toho nedochádza takmer k žiadnemu roztrhnutiu a opotrebovaniu.

Nakladanie a vykladanie je do určitej miery automatizované. Stroje Strautmann sú vybavené dávkovacou jednotkou v zadnej časti. Pri vykladaní vytvárajú rovnomerný riadok na upínacom sile a obsluha stroja nestráca čas na kompresiu. V jednej sezóne bol voz v prevádzke 180 hodín a vykonal 350 nakládok. „Keď je výbeh blízko sila a riadky sú dobré, môžeme zozbierať 3-4 ha za hodinu pri prvom kosení“ dodal generálny riaditeľ firmy Jean-Christophe Tournois.

Generálny riaditeľ spoločnosti ďalej hovorí: „Ovládací box Smart 570 vyzerá na prvý pohľad trochu komplikovane. Dosiahnutie potrebného porozumenia si vyžaduje určitý čas, ale následná práca je veľmi efektná a komfortná. Hydraulický podvozok poskytuje skvelý jazdný komfort na ceste, na poli aj pri prevádzke na svahu. Okrem toho je tu funkcia automatického blokovania riadenej nápravy pri spätnom chode. Systém CFS optimalizuje tok materiálu, čo vedie k zníženiu trhania a opotrebovania, zníženiu spotreby energie a nižšej spotreby nafty. Bezpečnostný systém Exact-Cut je takmer bezúdržbový. Nože vyrazené cudzím predmetom sa automaticky resetujú, akonáhle sa tráva neposúva. To je skvelá úspora času. Nože zostávajú obojstranné a v prípade potreby ich možno počas dňa otočiť“.

Jean-Christophe Tournois nakoniec povedal že: „Strautmann Magnon CFS 470 DO je solídny stroj, ktorý dokáže zozbierať akýkoľvek druh trávy takmer za každého počasia“.


Technické zhrnutie:
V ponuke sú tri veľkosti Magnon CFS: 430, 470 a 530 s dávkovacou jednotkou alebo bez nej. Pneumatiky môžu mať až 30 palcov. Celková hmotnosť môže byť 24 alebo 34 ton. Vozy sú vybavené 48 nožmi. Snímače sú široké 2,25 m a šírka rezu je 35 mm.
Viac informácií je dostupných na odkaze: http://navigator.biso.eu/strautmann/prepravni-technika/Společnost BISO SCHRATTENECKER se zabývá prodejem a servisem zemědělské techniky od roku 2008 na území ČR, na území SK od roku 2005. Pro tato územní zastupujeme značky Maschio Gaspardo a Kverneland. Vinařskou techniku máme k dispozici od značek CIMA, LaCruz, MG, Freilauber, Agrofer a BISO WINEBOSS diskové podmítače a radličkové kypřiče. Pro Slovenský trh zastupujeme také traktory značky KUBOTA a Antonio Carraro.

Pro cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat!

Centrála: Václav Štursa ml., +420 606 183 360, info@biso.eu

 

Ďalšie zaujímavé články:


Univerzálne rozmetadlá Strautmann
Firma Strautmann udáva krok v oblasti stability, dlhej životnosti a flexibility. 60 rokov skúseností s výrobou rozmetadiel využila firma Strautmann k ďalšiemu zdokonaleniu rozmetadla „Streublitz“ a ešte viac sa priblížila...

Pokračování zde.


STRAUTMANN VERTI–MIX 50 pre zákazníka
V uplynulých dňoch sme odovzdali zákazníkovi do užívania kŕmny voz od spoločnosti Strautmann. Zákazník si vybral menší voz s objemom len 5m³ na výkrm býkov. Ako všetky kŕmne vozy od spoločnosti Strautmann aj...

Pokračování zde.

Dlholeté skúsenosti so Strautmann na Slovensku
VNavštívili sme v Podolínci firmu Tomak s.r.o, ktorému v podniku kŕmia dva samochodné vozy Strautmann Verti-Mix, aby sme sa opýtali na skúsenosti a prínosy, ktoré im tieto vozy priniesli. Od prvých slov bolo cítiť pohodu...

Pokračování zde.